Hakkımızda

Şirketimizin kurucusu Osman Mutlu Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. Adana Erkek Lisesi’nden sonra Gazi Üniversitesi   Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü‘ne girdi ve 1995 yılında mezun oldu.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1997 yılında Çukurova Elektrik AŞ de elektrik mühendisi olarak işe başladı. Daha sonra Telsim’de (Vodafone) Arıza bakım ve onarım mühendisi olarak iş hayatına devam etti. 2001 yılından itibaren Başmühendis olarak çalışmaya başladı. RF Planlama ve Optimizasyon bölümünde Yöneticisi mühendis olarak devam etti ve 2004 yılı Ağustos ayında Telsim’den Ayrılarak yurt dışı kariyerine başladı.

Sırasıyla; Ukrayna, Irak, Fransa, Pakistan, Kuveyt, Türkiye, Rusya, Pakistan, Irak gibi birçok ülkede, Ve birçok firmada; Vodafone, Motorola, Nokia, Ericsson, PWC, Marconi Wireless ve  Huawei’ de Mühendis, Team Leader ve Proje Müdürü olarak çalıştı.

Telekom, GSM, UMTS, Wimax ve Solar Enerji Sistemleri konusunda 19 yıllık deneyimden sonra 2016 yılında Ozaak Solar Enerji, İnşaat, Telekom, Fiber, Makine, Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ‘ni kurarak kendi iş hayatına başladı.

Güneş Enerjisi ve Rüzgar türbinlerini kullanarak Özellikle Solar sulama sistemlerinde, Şebekeye Bağlı ve Şebekeden Bağımsız Fotovoltaik sistem tasarımı, Güneş enerji santrali Tasarımı ve Kurulumu, Hibrit Enerji Sistemleri (Güneş + Rüzgar) tasarımı ve kurulumu yaptı.

Güneş enerjisi santrali proje geliştirme stratejisini formüle ederek ve kapsamlı piyasa analizine dayalı özel eylem planı hazırlayıp ve GES projeleri geliştirdi.

Arazi sınıflandırması, fizibilite çalışmaları, izin onayı, şebeke bağlantısı ve çevresel etki değerlendirmesi konularında titizlik ile çalışıldı.

Tüm proje geliştirme sürecini yönetti ve her kilometre taşında risk azaltma planı hazırladı

Gerektiğinde EPC olarak çalıştı. Bakım ve Onarım çalışmalarını yürüttü.

VİZYONUMUZ

Gelecek nesil için, Ekonomik büyümeye yol açan sürdürülebilir gelişme sağlamak.

MİSYONUMUZ

Türkiye ve Ortadoğu bölgesinin herhangi bir yerindeki müşterilerimize, profesyonelliğimiz ile, solar enerji, fiber, inşaat, telekom, makine ve gıda  endüstrisine teknolojik çözümler sunmak…